Enjin zabezpiecza finansowanie w wysokości 18,9 mln USD dla blockchain NFT opartego na Polkadot

Wśród rozwijającej się metawersji niefunkcjonalnych tokenów, Enjin ma zadebiutować jako pierwszy w historii NFT blockchain zbudowany na Polkadot.

Platforma wymiany kryptowalut Crypto.com podobno przeprowadziła rundę prywatnego finansowania w wysokości 18,9 miliona dolarów na nową platformę blockchain NFT firmy Enjin

Enjin ogłosił tę wiadomość w środę z DFG Group, BlockTower i Arrington XRP Capital, wśród innych inwestorów w prywatnej sprzedaży.

Nazwana „Efinity”, platforma to blockchain NFT zbudowany na Polkadot, który podobno zapewni większą skalowalność uczestnikom rozszerzającej się przestrzeni NFT.

Szczegółowo opisując specyfikacje techniczne nowego łańcucha bloków NFT, w ogłoszeniu stwierdzono, że Efinity będzie miała początkową przepustowość przetwarzania transakcji co sześć sekund. Zespół projektowy planuje wykorzystać konsensus oparty na dowodach stawki, aby osiągnąć skalowalność rzędu 1000 transakcji na sekundę.

Oprócz skalowalności, Enjin będzie również starał się zaprojektować interoperacyjność międzyłańcuchową w przestrzeni NFT w ramach wysiłków zmierzających do stworzenia prawdziwego metaverse NFT.

W związku z tym Enjin pracuje nad nowym standardem tokenów o nazwie „Paratoken”, reklamowanym w celu dostarczania funkcji międzyłańcuchowych dla NFT. Dzięki Paratokens uczestnicy rynku będą mogli łączyć cyfrowe kolekcje z innych łańcuchów bloków z ekosystemem Efinity.

Według Enjina, Paratokens przesuwa granice standardu tokenów ERC-1155 stworzonego przez firmę w 2018 roku. Komentując znaczenie funkcjonalności cross-blockchain dla NFT, współzałożyciel Enjin i dyrektor ds. Technologii Witek Radomski stwierdził:

„Zasoby cyfrowe powinny istnieć w metawersji łańcuchów bloków. Otwarcie płynności w wielu łańcuchach bloków i przypadkach użycia połączy szeroki ekosystem twórców, kupujących i sprzedających.

Blockchain Efinity będzie miał również własny natywny token o nazwie Efinity Token (EFI). Posiadacze Enjin Coin (ENJ) mogą obstawiać ENJ, aby zarobić EFI, który służy jako paliwo do przetwarzania transakcji w nowej sieci NFT. EFI będzie również służyć jako token zarządzania dla społeczności Efinity.

Enjin Coin cieszył się ogromnymi zwrotami cen w 2021 roku w związku z rosnącym zainteresowaniem NFT. Token ENJ zyskał ponad ośmiokrotnie w marcu i wzrósł o ponad 1700% od początku roku.

Veröffentlicht am Kategorien Bitcoin